Сигнал № 0000760 / 04.03.2019
Статус: изпратен

Състояние на общинските площи в район ,,Илинден"

ПОДРОБНО ОПИСАНИЕ
Сигналът се отнася до силно замърсени общински площи в район ,,Илинден". По-конкретно територията зад спирка ,,Зографски манастир" в посока центъра на София. Мястото е абсолютно занемрено и замърсено. Неподдържано видимо от години.

Като цяло проблемът е повсеместен за район, ,,Илинден". Всички междублокови пространстава са абсолютно занемарени, с дървета, които се нуждаят от подрязване, разрушени, замърсени и подивели тревни площи и детски площадки, улици с дупки, ...

В кварталите като цяло и конкретно в район ,,Илинден" начинът на живот се свежда до този в гетата. Освен да пазаруват в големи вериги магазини, да седят по тук-таме намиращите се изпотрошени пейки в мизерни остатъци от някакви градинки със стърчащи ръждясали железа-катерушки, за хората няма никакви други нормални, човешки възможности. Визирам: градини, спортни площадки и съоръжения, където не само децата, но итинейджъри биха могли да намерят място за...съществуване; игрища, спортни зали, места като съвременни библиотеки , места за културни и социални дейности. Места, които са достъпни и по човешки организирани. Също басейни, алеи за колела, стадиони и друти в този смисъл...
Освен това се забелязва тенденцията и тук да се застроява всяка глътка въздух. По кои закони това се случва?!?
Определено се набива на очи тоталната липса на отношение към мястото и хората в района. Мизерията е огромна, подтискаща, обезсърчаваща и безндежна!
Прикачени файлове
Детайли
Код на сигнала : SN:048473HK-NC
Последователи: 1
Статус: изпратен
НПО - желаещи да съдействат: Няма
Съдействащи НПО: Няма
Отговори
Няма отговори
Коментари
Няма коментари