Сигнал № 0000670 / 04.01.2019
Статус: изпратен

Абсурдът във България или защо младите и образовани хора желаят да напуснат родината си...

ПОДРОБНО ОПИСАНИЕ
Здравейте, обръщам се към Вас скептично настроен, но това не е следствие на ваше действие/бездействие, а защото се е стигнало до тук - да подаваш сигнал чрез платформа, чрез която евентуалното медийно отразяване на даден казус, хипотетично ще доведе до ответно действие на отговорни лица/институции...

Всеки делничен ден живота на стотици хора е застрашен и това престъпно нехайство е от години! Моля Ви, направете простичка - проверка колко души преминават по време на един делничен ден незаконно и/или на собствена отговорност през автомобилния (защото такъв за пешеходци няма!!!) подлез на Цариградско шосе за да отидат на работа в Мега парк или Хермес парк или просто отиват в The Mall... В зимните месеци засилено се коментира и отразява качеството на въздуха в нашата столица. Разказват ни и ни обясняват как трябва да слезем от колите и да се движим ... е, в случая подаващият настоящия сигнал го е направил от почти 3 години и той, както и още стотици други данъкоплатци, отиващи на работа екологично съобразно са принудени да преминават през подлез на който инвеститора удобно е поставил табела (за да избегне всякакви правни последици), че преминаването на пешеходци е забранено... Никой от столична община по време на издаване на разрешителното за строеж не е подсигурил безопасното преминаване на пешеходци от едната страна на Цариградско шосе до другата... Важното е инвеститорския интерес - авто подлез да е осигурен... Алтернативата на този безумен маршрут е или през надлеза построен за достъп до Тех парк или под моста на 7-ми километър, което удължава маршрута на еко "идиота" с около километър и нещо или +15-ина минути.

Прогнозните отговори на настоящия сигнал са: "всичко е много хубаво и ще го включим в бъдеще инвестиционни намерения (б.а - никога)" / "столична община не носи отговорност за глупостта на стотици, че преминават не безопастно и тя е осигурила алтернативи - да ги ползва който иска" и така всеки нормален човек, който плаща данъци и е решил да икономиса пари на НЗОК и иска децата на всички да дишат една идея по-чист въздух са стимулирани да ползват автомобилите си или след борба с вятърни мелници да си приберат чинно багажчето и да се насочат към дестинация с други хора, които ги е грижа за тамошното население и не ги поставят в патова ситуация. А престъпното нехайство не остава ненаказано...

Чак когато се случи нещастие и се зашуми, моля, изтупайте от прахта този сигнал и го подайте на някоя гражданска и/или неправителствена организация, която да заведе дело срещу конкретен човек, който с лекота ще смете под килима настоящия сигнал за продължителния акт на ... бездействие .... Благодаря предварително.

С пожелание за една здрава и успешна година.

Поздрави
Прикачени файлове
Няма прикачени файлове.
Детайли
Код на сигнала : SN:480678QK-NC
Насочен към: Столична община
Последователи: 0
Статус: изпратен
НПО - желаещи да съдействат: Няма
Съдействащи НПО: Няма
Отговори
Няма отговори
Коментари
Няма коментари