Сигнал № 0000290 / 14.05.2018
Статус: получил отговор

Затруднено движение на кръстовище в София

ПОДРОБНО ОПИСАНИЕ
В град София на Т-образното кръстовище образувано от ул. Софийки герой и ул. Григор Начевич има пътен знак Г2 Движение само надясно след знака заедно със пътен знак Б1 Пропусни движещите се по пътя с предимство. Споменатите знаци са поставени на кръстовището и важат за автомобилите, които се движат по ул. Софийски герой в посока към ул. Григор Начевич. Голяма част от водачите, които минават през това кръстовище не спазват споменатите пътни знаци и правят ляв завой като навлизат в лентата за насрещно движение на ул. Григор Начевич в краткия участък до бул. Акад. Иван Гешов. Така те допринасят за образуването на сериозно задръстване като спират преди кръстовището и пречат на автомобилите движещи се по бул. Акад. Иван Гешов, които искат да направят десен завои по ул. Григор Начевич. По тази улица минават също и маршрутите на тролейбуси с номера 9 и 2, които се движат със сериозни закъснения особено сутрин когато трафика е натоварен. Смятам, че въпросните нарушения на правилата за движение се правят от краен брой водачи на автомобили живеещи в района на въпросното кръстовище, които не желаят да минават по малко по-дълги алтернативни маршрути в района като спазват правилата за движение. Предвид това, че не съществува лесен начин да бъдат принудени да спазват правилата за движение на въпросното кръстовище бих предложил отсечката на ул. Софийски герой в участъка от ул. Григор Начевич до ул. Урвич да бъде направена с еднопосочно движение по посока към ул. Урвич.
Прикачени файлове
Няма прикачени файлове.
Детайли
Код на сигнала : SN:874111GM-NC
Насочен към: Столична община
Последователи: 0
Статус: получил отговор
НПО - желаещи да съдействат: Няма
Съдействащи НПО: Няма
Отговори
25.07.2018
Столична община
SN:874111GM-NC
Коментари
Няма коментари