Сигнал № 0000026 / 09.02.2018
Статус: получил отговор

Автомобили на куриерски фирми спират в нарушение на пътното платно в участъка на бул. „Александър Малинов“ 87-91

ПОДРОБНО ОПИСАНИЕ
Уважаеми господа от Пътна полиция, превърнало се е в порочна практика да се спира неправомерно в дясната лента на бул. "Александър Малинов", на метри след отбивката за локалното му платно (от другата страна на булеварда се намира Академията на МВР).
В този участък в нарушение най-често спират автомобилите на различните куриерски служби (вижда се на снимката), които освен че унищожават тревните площи (и това добре се вижда на снимката), затрудняват трафика и представляват опасност за възникване на ПТП.

За тревните площи има подаден сигнал към Столична община: https://call.sofia.bg/bg/Signal/Details/74651, а моят сигнал се отнася за спирането в нарушение на закона за движението по пътищата.

Молбата ми е Пътна полиция и Столична община да вземат съвместни мерки за бързо, трайно и ефективно разрешаване на проблема.
Прикачени файлове
Детайли
Код на сигнала : SN:197138XC-NC
Последователи: 1
Статус: получил отговор
НПО - желаещи да съдействат: Няма
Съдействащи НПО: Няма
Отговори
19.03.2018
citizen
Допълнение към сигнала
Моля да имате в предвид, че паркирането продължава.
Разликата е, че в момента това се извършва малко по-надолу:
- https://s14.postimg.org/p3jget0gx/IMG_20180319_130325.jpg
- https://s14.postimg.org/p3jgeu31t/IMG_20180319_130332.jpg
12.04.2018
Отдел "Пътна полиция" - СДВР
ОПП СДВР
Във връзка с изпратено от Вас писмо със Сигнал код: SN:197138XC-NC, заведено с вх. № 433200-28064/22.03.2018 г. по описа на ОПП-СДВР, относно сигнал за нарушения наЗДвП, Ви уведомяваме, че на посочения адрес в гр. София, бул. “Александър Малинов” 87-91, са изпращани екипи на Пътна полиция, за осъществяване контрол на пътното движение и предприемане на мерки по административен ред. НАЧАЛНИК НА ОТДЕЛ “ПЪТНА ПОЛИЦИЯ” ПРИ СДВР КОМИСАР Т.ТЕНЕВ
Коментари

citizen ( преди 10 месеца )

До gssatcc: Благодаря! Допълних го към сигнала и го изпратих към КАТ.

gssatcc ( преди 10 месеца )

За жалост паркирането продължава. Разликата е, че в момента това се извършва малко по-надолу. https://s14.postimg.org/p3jget0gx/IMG_20180319_130325.jpg https://s14.postimg.org/p3jgeu31t/IMG_20180319_130332.jpg
1 - 2 от 2