Сигнал № 0006467 / 21.11.2025
Статус: изпратен

Нерегламентирано сметище и бездействие от община Варна

ПОДРОБНО ОПИСАНИЕ
Сигналът е относно нерегламентирано сметище на кръстовището на улиците Поп Харитон и Злати Бръчков в райно Младост.

Проблемът започна, когато на съседната улица - Капитан Райчо Николов започна голям ремонт. Заради него камионите за извозване на смет не могат да стигнат до улицата, на която имаше три контейнера за смет. Това доведе до препълване на контейнерите и затрупването им с боклуци. След няколко сигнала, решението на община Варна беше да премести контейнерите на място, което е достъпно за камионите.

За съжаление, живущите наоколо отказват да минат тези допълнителни 30 метра и започнаха да си хвърлят боклука на улицата, там, където бяха контейнерите преди. Това доведе до един порочен кръг, в който се подават сигнали за това, общината праща хора да почистят и на следващия ден, хората пак си хвърлят боклуците там. Глобени граждани няма до ден днешен.

Втората стъпка в развитието на проблема дойде, когато служителите от отдел Екология спряха да си вдигат телефоните, колкото и пъти да се обаждаме. От близо десет дни никой не вдига телефона и никой не идва да почисти. Сметопочистващата фирма си вдигат телефона и обещават, че ще пратят човек "днес", но никой никога не идва. Разговори с тях се провеждат всеки ден.

В обобщение, проблемът се състои от следните части:
- Живущите наоколо не спазват прости правила, но и не получават глоби за това, въпреки че такива се налагат на живущите в по-централните части за същите провинения.
- Отдел Екология не си вдигат телефоните никога, което означава, че няма как да им се подаде сигнал за каквото и да било.
- Сметопочистващата фирма е наясно с проблема и бездейства напълно.

Миризмата е нетърпима. Гларуси, кучета и хора разхвърлят боклука по цялата улица. Действия от страна на когото и да било няма.
Прикачени файлове
Детайли
Код на сигнала : SN:163861BB-NC
Последователи: 0
Статус: изпратен
НПО - желаещи да съдействат: Няма
Съдействащи НПО: Няма
Медийно отразен: Не
Отговори
Няма отговори
Коментари

KameliaKM ( преди 1 ден )

Заради този ремонт премахнаха 6 контейнера и поставиха 1 на главния булевард. Абсолютно недостатъчно за целия квартал. Живеем като в сметище. Зад ъгъла, на ул. Поп Харитон 117 служителите от ЗБМГ редовно си зарязват части от 'пометеното'. Там на когото и да сигнализираме, ефект нулев. Наркомани, пияници и роми уринират и се задоволяват покрай храстите и блоковете. Полицията не прави нищо по въпроса, въпреки сигналите. Как отглеждаме деца?! На какво ги учим?! Абсолютно безхаберие, а уж се води 'широк център' и е на границата с новата 'зелена зона'.
1 - 1 от 1