Сигнал № 0000622 / 14.11.2018
Статус: изпратен

Необезопасен прелез

ПОДРОБНО ОПИСАНИЕ
С настоящото бихме искали да Ви уведомим, че в гр. София, бул. „Асен Йорданов” №10, на входа на отбивката, която води към Института по заваряване, от страната на Института, прелеза с трамвайната линия е необезопасен, без видимост от страна на МПС, пътуващи към Института по заваряване, и в двете посоки, от които идват трамваите. На трамвайния прелез от няколко месеца липсва огледалото за обратно виждане, което ориентираше водачите на МПС дали наближава трамвай по локалната трамвайна линия. В същото време участъкът между пътното платно на булеварда и локалната трамвайна линия е с високи храсти, което води до липса на видимост и е сериозна предпоставка за възникване на ПТП. На 02.08.2018 г., на прелеза отново стана тежка катастрофа, в която за щастие няма пострадали хора.
Прилагам снимка от Google Street View, от която е видно, че огледало за обратно виждане е имало.
Необходимо е огледалото да бъде възстановено и да се премахне разстителността около трамвайната линия на поне 50 метра и в двете посоки. Също така, за да се избегнат произшествия между МПС и трамвайте най-добре е да се постави сфетофарна уредба, тъй като на прелеза движението постоянно се увеличава поради новите производствени предприятия, намиращи се след този прелез.
Очакваме бърза преди да са станали произшествия с човешки жертви.
Прикачени файлове
Детайли
Код на сигнала : SN:769296IO-NC
Последователи: 0
Статус: изпратен
НПО - желаещи да съдействат: Няма
Съдействащи НПО: Няма
Отговори
Няма отговори
Коментари
Няма коментари