Сигнал № 0003064 / 21.06.2022
Статус: изпратен

Унищожена висока дървесна растителност при строеж на жилищна сграда

ПОДРОБНО ОПИСАНИЕ
В ПИ с идентификатор 68134.1934.885, с адрес гр. София, район Витоша, м-т Гърдова глава, ул. Генерал Кутузов 53A, при строеж на нова жилищна сграда, е унищожена почти цялата висока дървесна растителност в парцела. Отрязани и изкоренени са почти всички дървета, повечето от които стари - над 30-годишни. Останали са само няколко бора на границата на парцела, като и техните корени са повредени. Освен това почти целият парцел е бетониран, заради подземните гаражи, което не остава място за необходимото озеленяване с нови дървета, ако изобщо някой го е грижа за озеленяване.
Прикачени файлове
Детайли
Код на сигнала : SN:646759XT-NC
Последователи: 0
Статус: изпратен
НПО - желаещи да съдействат: Няма
Съдействащи НПО: Няма
Отговори
Няма отговори
Коментари
Няма коментари