Сигнал № 0002528 / 14.09.2021
Статус: изпратен

Бездомни кучета

ПОДРОБНО ОПИСАНИЕ
Здравейте,
моля ви за спешно съдействие. Живущите в района на блок 104 в кв. Хаджи Димитър се чувстваме безпомощни.
Всекидневно изпитваме огромни затруднения при отиване на работа, пазар, разходка и др.
В района вилнеят няколко бездомни кучета. Преди известно време беше изхвърлено едно, което е в бели и черни цветове. От няколко седмици има още едно изхвърлено куче - черно на цвят. Животните се спускат на минувачи, колоездачи, коли. Въпреки усилията ни да обикаляме, в повечето случая пътят е един и няма от къде да минем.
Отделно в градинката при бл. 104, постоянно се разхождат домашни кучета, които са без повод, намордник, контрол. Стопаните стават агресивни, ако бъдат помолени да ги хванат поне докато преминат хората. Няма спасение, няма комуникация, няма оправия. Нима няма закон, в който да е упоменато, кога кучето може да бъде пуснато без каишка? Докога законите няма да бъдат спазвани в нашата държава?
Нямаме възможност ежедневно да поръчваме такси, за да стигнем до работните си места. Чисто финансово не е възможно.
Моля ви сърдечно за съдействие. Този всекидневен страх от нападение е прекалено осезаем за всяка човешка психика.
Уморени сме да се страхуваме. Единственото ни желание е да можем да се придвижим - тихо, мирно и спокойно.

Сърдечно ви благодаря за съдействието. Не знаем кой друг би ни помогнал. Обичаме животните и не искаме да бъдат наранени. Но обичаме и нашите животи. Дано има начин всички да живеем в хармония. Дано законите започнат да се спазват.

Благодаря!
Прикачени файлове
Няма прикачени файлове.
Детайли
Код на сигнала : SN:098544NH-NC
Последователи: 0
Статус: изпратен
НПО - желаещи да съдействат: Няма
Съдействащи НПО: Няма
Медийно отразен: Не
Отговори
Няма отговори
Коментари
Няма коментари