Сигнал № 0001688 / 20.06.2020
Статус: изпратен

ПОДПИСКА И ЖАЛБА СРЕЩУ ТЪРГОВСКА ВЕРИГА ФАНТАСТИКО

ПОДРОБНО ОПИСАНИЕ
ДО КМЕТА НА ОБЩИНА СОФИЯ
ДО КМЕТА НА РАЙОН ВИТОША
ДО СТОЛИЧЕН ОБЩИНСКИ СЪВЕТ
ДО МИНИСТЪРА НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО
ДО СТОЛИЧНА РЗИ
ДО СОФИЙСКА РАЙОННА ПРОКУРАТУРА
ДО 6 РУ-СДВР

ПОДПИСКА

от живеещите в жилищните сгради на ул. Мур 9А, ул. Мур 9Б, ул. Мур 13А и ул. Мур 13Б, намиращи се в гр. София, район Витоша. Категорично сме против функционирането в този вид на новопостроената база на верига хипермаркети “Фантастико”. Базата или по-скоро логистичен център е построена в междублоковото ни пространство и създава денонощен дискомфорт и стрес на живеещите там. Проекта в този му вид е абсолютно недопустим да се намира в жилищна зона. От 06:30 сутринта се започват товаро-разтоварни дейности. Непрекъснато влизат и излизат камиони, които не само предизвикват шум и стрес, но и разбиват улицата. Въздуховодите, климатиците и аспирациите им работят ДЕНОНОЩНО, което е абсолютно недопустимо. Никой от живеещите там, включително и майки с малки деца, не смее да си отвори прозорците заради шумът и стресът, които причиняват въпросните уреди, както и заради миризмите които се носят от търговския обект. И не на последно място - гледката, която виждаме заради архитектурното решение и разположение на веригата е АБСУРДНА! КАТЕГОРИЧНО ОТКАЗВАМЕ процедури от тип замерване на шума или подобни от Наредба №6, особено при затворени прозорци, защото този шум се “вижда и чува с просто око и ухо” и не смятаме да сме затворници в собствените си домове заради бизнес идеите и вижданията на собствениците на веригата! Вярваме, че подобни наредби са в интерес на бизнеса и са в ущърб на гражданите. Също вярваме, че подобна подписка би имала моментален ефект в държавите с правила и закони. Надяваме се, че този път българските институции ще заработят както е редно и както се случва навсякъде в цивилизования свят и няма да са в полза само на интереса на бизнеса.

Надяваме се, че незабавно ще предприемете мерки!

С уважение - живеещите на ул. Мур 9А, ул. Мур 9Б, ул. Мур 13А и ул. Мур 13Б


Прикачени файлове
Детайли
Код на сигнала : SN:951299KK-NC
Последователи: 0
Статус: изпратен
НПО - желаещи да съдействат: Няма
Съдействащи НПО: Няма
Медийно отразен: Не
Отговори
Няма отговори
Коментари
Няма коментари